Witamy na stronach Centrum Monitorowania Jakości

Drukuj
Cofnij

Jesteś tutaj: www.cmj.org.pl/index.php

Centrum Monitorowania Jakości jest jednostką Ministerstwa Zdrowia a podstawowe nasze cele to:

  • inspirowanie oraz wspieranie działań zmierzających do poprawy jakości usług medycznych,
  • ocena czynników mających wpływ na poziom świadczeń zdrowotnych,
  • ocena wskaźników obrazujących poziom rezultatów świadczeniodawców.

Na witrynie znajdują się informacje przydatne wszystkim świadczeniodawcom opieki, ale również pacjenci odnajdą dla siebie interesujące informacje o organizacjach w których się leczą. Wszystkich zainteresowanych jakością opieki zdrowotnej zachęcamy do stałego kontaktu właśnie z nami.

 

2017-03-17: Ważne: ustalono miejsce obrad XXI Konferencji Jakość w Opiece Zdrowotnej

W wyniku rozstrzygnięcia przetargu ustalone zostało miejsce obrad XXI Konferencji Jakość w Opiece Zdrowotnej.

Konferencja odbędzie się w Qubus Hotel Kraków, ul. Nadwiślańska 6, Kraków  WIĘCEJ...

2017-02-08: XXI Konferencja "Jakość w Opiece Zdrowotnej" - zapraszamy!

Logo Konferencji

Szanowni Państwo,

W tym roku przypadł mi zaszczyt zaproszenia Państwa do Krakowa na coroczne spotkanie poświęcone problematyce jakości w ochronie zdrowia w dniach 29-30 maja 2017r, a spotkamy się po raz dwudziesty pierwszy. Pomimo tego, a może właśnie dlatego nadal mamy o czym dyskutować i zastanawiać się, jak najlepiej prowadzić nowoczesną diagnozę i leczenie, w jaki sposób zapewniać optymalną opiekę i przybliżać model współpracy oparty na partnerstwie i poszanowaniu wzajemnych wartości.

Dlatego tą edycję spotkań "Jakość w Opiece Zdrowotnej" proponujemy rozpocząć od dyskusji na temat planowanej wizji systemowego rozszerzenia znaczenia i roli, jaką będzie miała jakość opieki.

By wyzwania te zrealizować, konieczne będą liczne i nierzadko gruntowne zmiany naszego dotychczasowego działania, stąd dyskusja nad znaczeniem przywództwa i funkcji liderów, którzy potrafią inspirować i angażować otoczenie, wprowadzać innowacyjne rozwiązania. Będziemy dyskutować o roli przywództwa i o sukcesach/porażkach na polu poprawy jakości.

Nie mogłoby być naszej konferencji bez dyskusji o bezpieczeństwie opieki zdrowotnej - rozmowie o zdarzeniach niepożądanych, zespołach szybkiego reagowania, zapobieganiu zakażeniom, właściwej higienie rąk.

Poprawa jakości zazwyczaj rozpoczyna się małymi krokami, od projektów poprawy. Nabywamy wtedy podstawowe umiejętności prowadzenia takich projektów, poznajemy ich metodologię i sposób oceny wyników, jakie uzyskujemy. W tym roku zapraszam Państwa do udziału w konkursie na najlepszy zrealizowany projekt poprawy jakości. Proszę o przesyłanie propozycji w formie opisu, który uwzględni cel projektu, opis działań, dane początkowe i końcowe rezultaty projektu. Projekty mogą dotyczyć wszystkich aspektów opieki zdrowotnej. Najlepsze projekty zostaną przedstawione na specjalnej sesji.

Medycyna personalizowana to innowacyjny i szybko rozwijający się kierunek w którym podąża medycyna. Niedawna futurystyczna wizja staje się codzienną praktyką. Dlatego tak istotne jest by kontynuować dyskusję o standardach jakości, które są i będą wykorzystywane w medycynie przyszłości, kreowanej tu i teraz.

Nie do przecenienia jest wnikliwa ocena skuteczności podejmowanej działalności leczniczej - dlatego zapraszam Państwa do zapoznania się z licznymi możliwościami prowadzenia takiej auto-ewaluacji, jakie zaprezentują doświadczeni profesjonaliści - uznane autorytety w dziedzinie medycyny.

Wraz z całym zespołem CMJ, mamy nadzieję na ciekawe i użyteczne spotkanie z Państwem w Krakowie, żywiąc nadzieję, że przełom maja i czerwca zapewni ciepłą i prawdziwie wiosenną atmosferę konferencji.

Michał Bedlicki
Komitet Organizacyjny Konferencji

2017-01-26: Wyniki II edycji rekrutacji jednostek POZ

baner programu operacyjnego

 

Logotyp Projektu POZ

Została zakończona II edycja rekrutacji podmiotów POZ do projektu pn.: "Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki? realizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W II edycji rekrutacji do projektu zakwalifikowano 80 podmiotów POZ spośród 96 zgłoszonych.
Lista podmiotów POZ zakwalifikowanych w II edycji rekrutacji do udziału w projekcie.

W najbliższych dniach będziemy się kontaktować z zakwalifikowanymi do projektu podmiotami POZ i informować o koniecznych formalnościach, trybie podpisania porozumienia oraz o rodzaju i harmonogramie wsparcia.

Dziękujemy wszystkim podmiotom zainteresowanym tematyką poprawy jakości i bezpieczeństwa opieki w podstawowej opiece zdrowotnej.


CMJ, ul. Kapelanka 60, 30-347 Kraków,
tel./fax: (0-12) 423-20-88, 427-81-70, 427-81-71