Co nowego?

Drukuj
Cofnij

Jeste tutaj: www.cmj.org.pl/news.php

Dział zawiera informacje, których źródłem jest CMJ lub szpitale z akredytacją.
 

2020-09-10:  Startujemy! Ogólnopolski Ranking Szpitali "Bezpieczny Szpital 2020"

logo Ranking Szpitali 2020

Po raz kolejny zapraszamy do wzięcia udziału w rankingu "Bezpieczny Szpital" organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Celem rankingu jest dokonanie oceny funkcjonowania szpitala pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa opieki medycznej. Jednocześnie podkreślamy że za udział w rankingu nie jest pobierana żadna opłata.

Podobnie jak rok wcześniej, również i w tym roku połączyliśmy ankietę rankingową z ankietą dotyczącą wskaźników jakości szpitali. Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety wszystkie szpitale bez względu na rodzaj i wielkość. W rankingu zestawione zostaną tylko te jednostki, które wyraźnie to zaznaczą w ankiecie.

Każdy szpital, który da swój wkład do raportu wskaźników jakości otrzyma od nas jego opracowanie, które pomoże porównać wskaźniki osiągnięte we własnym szpitalu na tle innych szpitali w kraju.

Wyniki rankingu będą publikowane w grudniu na łamach dziennika "Rzeczpospolita". Serdecznie zachęcamy do podjęcia wysiłku odpowiedzi na pytania ankiety, życząc by ocena Państwa jednostki zaowocowała wzmocnieniem wizerunku szpitala.

Na zwrot ankiet oczekujemy do 1 października 2020r. WIĘCEJ...

2020-09-22:  Nowe akredytacje dla dwóch szpitali oraz trzech podmiotów POZ or
Logotyp certyfikatu akredytacyjnego

Minister Zdrowia przyznał kolejne akredytacje. Wyróżnione jednostki to:

Przychodnie: kielecka oraz kaqkowska zdobyły certyfikat akredytacyjny uczestnicząc w projekcie "Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki", realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER), który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wszystkim gratulujemy zdobytego wyróżnienia!

Obecnie certyfikat akredytacyjny jest w posiadaniu 215 szpitali. oraz 225 placówek POZ

2020-09-17:  Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta - zobacz filmy

Zachęcamy do zapoznania się z filmami przygotowanymi z okazji obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta .

 

2020-09-11:  Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta - 17 września 2020r.

Celem obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta jest podkreślenie światowej solidarności, dotyczącej poprawy bezpieczeństwa opieki zdrowotnej w systemach ochrony zdrowia krajów członkowskich WHO.

Przeczytaj list
Zobacz listę wydarzeń

W tym roku obchodzimy go po raz kolejny i aby uhonorować tytaniczną pracę i oddanie personelu medycznego w czasie pandemii COVID-19, tegoroczne obchody zaplanowano pod hasłem:

Bezpieczeństwo pracownika ochrony zdrowia priorytetem dla bezpieczeństwa pacjenta.
Bezpieczny personel medyczny, bezpieczni pacjenci

Światowa Organizacja Zdrowia w październiku 2004 r. rozpoczęła inicjatywę "Światowy Sojusz na Rzecz Bezpieczeństwa Pacjentów" (World Aliance for Patient Safety) działając na mocy rezolucji Światowego Zgromadzenia Zdrowia (WHA 2002), która wzywała WHO i państwa członkowskie do zwrócenia szczególnej uwagi na problemy związane z bezpieczeństwem pacjentów i podjęcie konkretnych działań w tym kierunku. Corocznie "Światowy Sojusz" podejmuje wiele programów i projektów dotyczących systemowych i merytorycznych aspektów poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Pierwszym kierunkiem takich działań WHO Patient Safety był program Clean Care is Safer Care: Higiena Rąk to Bezpieczna Opieka, nakierowany na redukowanie liczby zakażeń poprzez promowanie higieny rąk na wszystkich poziomach ochrony zdrowia na całym świecie.

Przeczytaj list

W ubiegłym roku, 17 września Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) zorganizowało spotkanie z udziałem Pana Ministra Sławomira Gadomskiego oraz najważniejszych przedstawicieli systemu ochrony zdrowia: dyskutowaliśmy na temat oceny bezpieczeństwa opieki oraz mechanizmów poprawy jakości i bezpieczeństwa opieki.

W ramach strategii światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta, WHO przyjęło podświetlanie na kolor pomarańczowy kluczowych obiektów w danym kraju. W ubiegłym roku, z inicjatywy CMJ udało nam się zaaranżować podświetlenie mostu Kładka Bernatka w Krakowie oraz fontanny w Katowickim Centrum Onkologii.  WIĘCEJ...

2020-09-07:  Konferencja "Jakość w Opiece Zdrowotnej" - zmiana terminu!

Logo Konferencji

Uwaga!!!
Szanowni Państwo,
Z powodu sytuacji epidemicznej kraju został zmieniony termin
XXIV Ogólnopolskiej Konferencji "Jakość w Opiece Zdrowotnej".

nowy termin: 24-25 maja 2021 r.

Miejsce konferencji i pozostałe daty w kalendarzu konferencji
nie ulegają zmianie

 WIĘCEJ...
2020-09-01:  Nabór na stanowisko - Księgowa / Księgowy
Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia prowadzi nabór na stanowisko Księgowa / Księgowy Szczegóły w załączonym ogłoszeniu.. WIĘCEJ...
2020-08-28:  Podziel się życiem. Oddaj krew.
Logotyp Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi.

Obecnie potrzebne są pilnie wszystkie grupy krwi, najpilniej O Rh (-) minus.

Krew można oddać w RCKiK w Rzeszowie przy ulicy Wierzbowej 14, w Terenowych Oddziałach znajdujących się w Stalowej Woli, Krośnie, Jaśle, Przemyślu, Leżajsku, Sanoku, Dębicy i Mielcu oraz na ekipach wyjazdowych www.rckk.rzeszow.pl/o-nas/ekipy-wyjazdowe


CMJ, ul. Kapelanka 60, 30-347 Krakw,
tel./fax: (0-12) 423-20-88, 427-81-70, 427-81-71